Blog,  ja i moje projekty

Bardziej Mamy niż Plany

To taki post nie o organizacji i planowaniu, tylko o byciu mamą. Piszą/mówią o tym różne osoby – z różnych perspektyw – ale wg mnie wszystkie bardzo wartościowo.
I dziś tym chciałam się podzielić – namiarami na inne mamy w sieci, które (na różnych polach) są dla mnie inspiracją.

Kolejność przypadkowa 😉

MAMA LAMA – przede wszystkim kanał na YouTube https://cutt.ly/EtDCVkQ – dla mnie głównie o byciu mamą małego dziecka i mamą w ciąży. Niby wszystko przeszłam sama już kilka razy, ale jest na tyle pozytywnie i inspirująco, że i tak bardzo lubię dziewczyn słuchać.

Mama w Dużym Brązowym Domu – ciepło pisze o prowadzeniu ciepłego domu. Z pięknym wnętrzem, pachnącym ciastem, kubkiem kawy, Prawdą i Dobrem. W czasach zarazy te wszystkie rzeczy są jeszcze ważniejsze i chyba jeszcze trudniejsze do osiągnięcia. Warto się w takim domu rozgościć 🙂

mataja.pl -(dla mnie głównie blog: https://mataja.pl/) o macierzyństwie naukowo, z dawką ironii, dystansu i dużą ilością czekolady. Poza “wydaj mi się” i “u mnie działa” można się dowiedzieć jak różne rzeczy sprawdzają się w prawidłowo dobranych grupach badawczych.

Agnieszka Stefaniuk – family fun by mum – wiele dzieci, wiele wartości, konkretny pomysł na wychowanie. Nie śledzę wszystkiego o czym pisze, ale podoba mi się to, że nawet na codzienne rzeczy Agnieszka patrzy w sposób głębszy – przez pryzmat tego, do czego ostatecznie chcemy dziecko wychować i temu podporządkowuje swoje działania.

Rodzinne puzzle czyli Kasia Sawicka – głównie jako filmiki na youtube (https://cutt.ly/ktD2L9H). Jest mamą 5 dzieci, choć jej kanał jest też o psychologii i innych rzeczach (z zawodu jest psychologiem). Chyba najwięcej mi dały jej filmiki o typach osobowości – pomogły mi uporządkować różne moje obserwacje dotyczące moich dzieci, zrozumieć stojące za tym mechanizmy i dzięki temu pomóc moim dzieciom w rozwiązywaniu konfliktów czy w ogóle w pracy nad charakterem.

Jeśli Wy macie coś fajnego o macierzyństwie to chętnie się zainspiruję 🙂

(obraz “Hide&Seek” Berthe Morisot)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *