kalendarz 2022
Blog,  organizacja,  planowanie

Kalendarz i organizer Plany Mamy – jak wygląda narzędzie, które będzie Twoją najlepszą pomocą w 2024 roku?

Plany Mamy to rozwiązanie, które sprawdza się u mnie już kilka lat, a w tym roku świętuje swoją drugą profesjonalną edycję.  W tym roku czekają na Was 4 kolory okładek do wyboru – Butelkowa Zieleń, Mięta, Pudrowy Róż i Ciepły Len. Każda ze złotym tłoczeniem i złotymi kółeczkami i dodatkami (kieszonką, gumką, dwoma tasiemkami) w danym wariancie kolorystycznym. Całość ma piękną okleinę z tkaniny o bardzo przyjemnej w dotyku fakturze. Ważną kwestią są kółeczka, które pozwalają na dopasowywanie zawartości do swoich potrzeb. O tym skąd wziął się pomysł na takie rozwiązanie więcej przeczytasz tutaj
Całość składa się z dwóch głównych części:
-organizera przeznaczonego na spisanie wszystkich długofalowych spraw. Może zostać na kolejny rok, nie traci na aktualności
-kalendarza – wydanego w układzie tygodniowym, miesięcznym i rocznym na 2024 rok

Jak kalendarz i organizer Plany Mamy wygląda od środka?

Aby wszystkie Twoje myśli, notatki i inne ważne sprawy znalazły swoje miejsce, a Organizer stał się Twoim głównym (a może nawet jedynym) narzędziem do codziennego planowania, w jego wnętrzu znajdziesz to co najważniejsze, podzielone na 6 działów plus kalendarz.  Każdy dział jest oddzielony przekładką, a dzięki rozpinanym kółkom możesz kolejność tych działów zmieniać i dopasowywać do swoich potrzeb. Działy w Organizerze Plany Mamy mają specjalnie przygotowany układ do tego, by znalazło się miejsce na wszystko co dla nas, mam, ważne. 

W każdym dziale znajdziesz:

 • jedną stronę z poradami jak zorganizować daną dziedzinę,
 • listę inspiracji z danego obszaru,
 • zaprojektowane strony z gotowymi tabelkami i schematami do samodzielnego uzupełnienia,
 • kilka pustych stron na notatki (w kropki),
 • strony podzielone na kolumny do prowadzenia list (z miejscem na wpisanie tytułu listy i checkboxami do odhaczania).

Jakie działy znajdują się w Organizerze Plany Mamy?

Organizer Plany Mamy to sześć działów:

 1. Planowanie – możesz w tym miejscu zapisać jakie rzeczy planujesz co tydzień/miesiąc, kto w jakim miesiącu obchodzi urodziny, zebrać wszystkie pesele/nr kont, daty ważności umów i inne ważne dane, spisać swój plan dnia czy cele na dany rok.
 2. Dom –  sprzątanie, gotowanie, urządzanie domu czy podział domowych obowiązków – wcale nie musisz się wszystkim tym zajmować sama, ale jeśli chcesz możesz skorzystać z inspiracji jak zorganizować te dziedziny. Zostaw tylko to co potrzebne Tobie w Twoim domu.
 3. Rodzina – miejsce na dużo inspiracyjnych list – pomysły na wakacje, dobre książki, niespodzianki dla męża, prezenty dla dzieci, zwyczaje rodzinne, fajne miejsca na popołudnia.
 4. Dzieci –  obserwacja dziecka (karta pomagająca spisać różne informacje o nim), wychowanie (wydrukowana lista okresów sensytywnych, informacje o różnych typach osobowości i pięciu językach miłości), zabawa i edukacja (miejsce na listy ciekawych książek, blogów, filmów), szkoła i przedszkole (czyli notatki z zebrań czy ważne daty).
 5. Ja i moje projekty – czyli wszystko to co ważne dla Ciebie – listy celów, planów, marzeń; wprowadzanie nowych nawyków; notatki dotyczące Twoich pasji, projektów dodatkowych, działalności charytatywnej czy pracy.
 6. Notatki i listy – to puste strony (w kropki, oraz w układzie do prowadzenia list), które możesz dołożyć to wcześniejszych działów, jeśli gdzieś zabrakło Ci strony lub wykorzystać na co tylko chcesz.

Jak wygląda kalendarz Plany Mamy na rok 2024?

W części kalendarzowej znajdziesz:

 • kalendarz tygodniowy – na cały 2024 rok. Na jednej stronie poziomy widok całego tygodnia, na sąsiadującej stronie miejsce na notatki, listy, dobre myśli
 • na stronach kalendarzowych znajdziesz znaczniki, dzięki którym możesz podzielić stronę na 3 kolumny by planować w takim układzie jak lubisz (np rano, po południu, wieczorem / jadłospis, dom, praca / ja, mąż, dzieci / priorytety, dom, inne itd)
 • karty na każdy miesiąc – szybkie spojrzenie na weekendy, wyjazdy, planowanie bloga itd. Przy każdym miesiącu znajdziesz przestrzeń na zapisanie swoich celów, planów i marzeń na dany czas.
 • kalendarz roczny – z zaznaczeniem świąt, wolnych dni

Proponowany przez Plany Mamy system zakłada planowanie w perspektywie tygodniowej. Lewa strona kalendarza zawiera widok tygodnia z podziałem (poziomym) na siedem dni. Na prawej możesz notować wszystko to, co w danym tygodniu ważne, choć niekoniecznie wiesz jeszcze którego dnia to zrealizujesz. Do głowy wpadł Ci jakiś nowy pomysł? Chcesz coś szybko zanotować? Do tego służy wolna przestrzeń, a jeśli by jej było za mało, możesz tam przepiąć pustą kartkę z “notatek i list”.

Przez MAMY dla MAM

Plany Mamy zostały w całości zaplanowane, zaprojektowane i przetestowane przez mamy. Projekt, skład i druk został od początku do końca zrealizowany w Polsce. To autorskie rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się u każdej mamy (niezależnie od jej macierzyńskiego stażu czy liczby dzieci) i które może służyć każdej mamie przez wiele kolejnych lat 🙂

Możesz zdecydować się na kupno samego organizera lub kupić organizer razem z kalendarzem. Jeśli czujesz, że wystarczy Ci jedynie tradycyjny kalendarz możesz go kupić tutaj

Naklejki i wersja bez napisu

W tym roku Plany Mamy występują też w wersji bez nadruku na okładce. Zarówno jeśli chodzi o Planer i Kalendarz 2w1 jak i sam Kalendarz. Tym co uzupełnia całą kolekcję 2024 są naklejki – zestaw Botanical Love jest idealnym dodatkiem do Twojego tegorocznego planowania.

 • KROPKI –  dzięki nim wypunktujesz i zaznaczysz najważniejsze informacje. Różne kształty pomogą Ci zaznaczyć co jest ważne, a co ważniejsze, a dzięki gamie pięciu kolorów szybko posegregujesz swoje plany – np. jasny róż to zadania związane z dziećmi, a ciemnozielone to Twoje projekty.
 • ZNACZNIKI – nadasz tytuły ważnym listom, zaznaczysz istotne spotkania i informacje. Różne kształty i kolory pomogą Ci szybko odnaleźć się w Twoich notatkach.
 • KSZTAŁTY – piękne uzupełnienie Twoich planów i notatek.

Wydrukowane na matowym papierze, idealnie sprawdzą się w organizerze, notesie czy kalendarzu. Możesz po nich pisać, dekorować nimi codzienne zapiski lub zaznaczać ważne miejsca w notatkach. Albo po prostu cieszyć nimi oczy – bo do tego także nadają się doskonale.

wybieram moje Plany Mamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *